• +48 880 159 802
  • biuro@goldcarp.pl

Zawody karpiowe o Puchar Gold Carp Baits

Zawody karpiowe o Puchar Gold Carp Baits

W dniach 30.08-02.09.2012r nie opodal Lublina na łowisku komercyjnym Cicha Woda odbyły się integracyjne zwody karpiowe o Puchar Gold Carp Baits zorganizowane i sponsorowane przez właścicieli marki produktów Gold Carp Baits w których udział wzięło 9 drużyn z różnych regionów Polski m.in. Lublina, Świdnika, Radomia, Puław, Krasnegostawu, Warszawy i Legionowa. Niestety z przyczyn zdrowotnych jedna drużyna nie dojechała.

Nadszedł długo oczekiwany dzień rozpoczęcia zawodów. Już od godziny 12,00 zaczęły przybywać na łowisko pierwsze drużyny gdzie przywitała ich piękna słoneczna aura z lekko wiejącym południowym wiatrem. Szybka rejestracja drużyn, omówienie regulaminu, losowanie stanowisk i wyjazd na łowisko. Po wypakowaniu sprzętu i wyprowadzeniu na parking samochodów przyszedł czas na sondowanie dna i nęcenie łowiska z środków pływających. Po tych czynnościach rozległ się z niecierpliwością oczekiwany sygnał rozpoczynający łowienie.

Pierwszy wieczór i noc zawodów upłynęły dosyć spokojnie i tylko stanowisko nr 1 odnotowało cztery brania z których udało się wykorzystać tylko jedno i nad ranem pierwszy karp zawodów o wadze 13,90 kg zostaje zgłoszony do ważenia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Drugi dzień zawodów okazał się nieco lepszy i rano stanowisko na 9 zgłasza pełnołuskiego karpia o wadze 5,50 kg oraz Jacek ze stanowiska nr 5 zgłasza karpia o wadze 3,50 kg. Tuż przed obiadem ponownie na stanowisku nr 9 najmłodsza uczestniczka zawodów 11 letnia Natalia łowi kolejną rybę o wadze 7,80 kg ustanawiając tym samym swój rekord życiowy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Taki stan rzeczy nadał odrobinę emocji zawodom ponieważ stanowisko nr 1 miało karpia o wadze 13,90 kg a stanowisko nr 9 miało złowione dwa karpie o łącznej wadze 13,30 kg więc różnica po między pierwszą a drugą pozycją była minimalna i wynosiła zaledwie 0,6 kg – więc zaczęła się bardzo sportowa rywalizacja o pierwsze miejsce.

Tuż po obiedzie na stanowisku nr 9 Irek łowi niedużego karpia o wadze 4 kg, dzięki któremu wychodzą na prowadzenie wyprzedzając wagą 3,4 kg stanowisko nr 1 co jeszcze odrobinę podkręciło emocje.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wczesnym popołudniem rozległ się dźwięk sygnalizatora na stanowisku nr 1 i druga ryba na tym stanowisku zostaje zgłoszona do ważenia. Zawodnicy z tego stanowiska odetchnęli z ulgą ponieważ jeszcze przed zważeniem wiedzieli, że odzyskali prowadzenie. Po zważeniu sędzia ogłosił, iż karp ten ważył 11,50 kg co pozwoliło zwiększyć przewagę nad drugą pozycją zawodów o 8,10 kg.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tuż przed wieczorem powróciły silne emocje ponieważ Natalia na stanowisku 9 zgłasza kolejnego karpia o wadze 7,15 kg i tym samym zmniejsza straty do stanowiska nr 1 o zaledwie 0,95 kg.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tego wieczoru zostało zgłoszone jeszcze dwa karpie ale żaden z nich z uwagi na zbyt niską wagę nie został zaliczony.

Wieczór i noc nie obfitowały w brania nie mniej jednak rano stanowisko nr 5 zgłosiło karpia o wadze 6,40 kg oraz stanowisko nr 2 o wadze nieco ponad 2 kg. Dzień nie należał do udanych ponieważ dopiero późnym wieczorem stanowisko nr 2 łowi drugą swoja rybę tym razem o wadze 3,5 kg i stanowisko nr 7 o wadze 4,40 kg.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

O ile ostatnia noc zawodów należała do stanowiska sędziowskiego na którym integracyjnie i rekreacyjnie sędziowie złowili w sumie ponad 86 kg karpi i amurów o tyle ostatni ranek należał do stanowiska nr 9, na którym najmłodsze uczestniczki zawodów 11 letnia Natalia i 12 letnia Martynka złowiły pierwsze w swoim życiu amury, dzięki którym ich drużyna ostatecznie wyszła na prowadzenie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Po czterodniowych zmaganiach w niedzielę o godz. 10,00 rozległ się sygnał kończący zawody po którym wszyscy zawodnicy spakowali sprzęt a następnie wspólnie przy gorącym żurku i grillowanych kiełbaskach integrując się i wymieniając doświadczeniami oczekiwali na oficjalne ogłoszenie wyników.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Po gorącym i integracyjnym poczęstunku oficjalne ogłoszenie wyników i wręczenie nagród.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Po czterodniowej rywalizacji pierwsze miejsce i puchar Gold Carp Baits, wynikiem 7 złowionych ryb zdobyła drużyna gospodarzy Irek, Natalia i Martyna z Gold Carp Baits Team.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Drugie miejsce łowiąc dwa karpie zajęli bracia Karol i Dawid Paprota oraz ich pomocnik Adrian z okolic Puław.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Trzecią pozycję łowiąc również dwie ryby z tym, że o mniejszej łącznej wadze zajęła drużyna z Krasnego stawu Jacek Siedlaczek i Dariusz Radecki

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Największa ryba zawodów o wadze 13,90 kg została złowiona przez Karola Paprotę.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pozostali uczestnicy zawodów otrzymali nagrody pocieszenia w postaci kulek haczykowych, zanętowych, pelletów i aminoliquidów marki Gold Carp Baits. Nie zabrakło też pamiątkowych pucharów dla najmłodszych zawodników Natalii i Maryny ufundowanych również przez wyłącznego sponsora Gold Carp Baits.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W trakcie zawodów zostało złowione ponad 76 kg karpi i amurów zaliczanych do klasyfikacji generalnej przez zawodników oraz pond 86 kg poza klasyfikacją przez sędziów co dało przez całe zawody rezultat ponad 160 kg złowionych karpi i amurów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wszystkim bardzo gorąco gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w wędkarstwie karpiowym.

 

Z karpiowym pozdrowieniem

Gold Carp Baits

admin